به نام خدا
رویداد ملی و بین المللی روح مقاومت
به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس
صد و ده روز روایت مردمی وصایای شهدای دیروز و امروز محور مقاومت
 
این وصیت نامه هایی که این عزیزان (شهدا) می نویسند مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کردید و خدا قبول کند ،یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها رو بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید.  حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه)
 این وصیت نامه هاى شهدا که حضرت امام(ره) توصیه به مطالعه ى آن مى کردند، به خاطر این است که نمایشگر انقلاب درونی یک نفر است.هر کدام از این وصیت نامه ها را که انسان مى خواند، تصویرى از انقلاب یک نفر را در آن مى بیند و خودش منقلب کننده و درس دهنده است. ما باید این حالت را تعمیم بدهیم و این، ممکن است.(رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)) و ما بچه های مسجد بر آنیم که مسجد هماره در طول تاریخ خاستگاه همین شهدا به عنوان سنگری انسان ساز بوده و هست و امروزه که ادبیات مقاومت بعد از سالها مجاهدت همین شهدا تا دورترین نقاط و در کنار مستکبران خونخوار جهان قد علم کرده به عنوان راه نجات بشری در مقابل شیاطین انس و جن است.
اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد ایران(فهما) از همه ی بچه های مسجد و مردم آزاده در سراسر جهان دعوت می نماید تا با شرکت در این رویداد جهانی گامی محکم در راستای ترویج روح مقاومت و کشف این گنجینه های معنوی (وصایای شهداء) برای بر هم زدن هیمنه پوشالی استکبار جهانی بردارند.
 
محوریت آثار:
-قرآن و عترت در وصیت نامه شهداء
-امام ، مرجعیت و علما در وصیت نامه شهداء
-دفاع از وطن و اسلام در وصیت نامه شهداء
-آزاد 
 
در دوبخش:
الف) ملی     
ب) بین المللی (بازخوانی بخشی از وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره)، سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی ،عماد مغنیه و ابومهدی المهندس و...)
      رشته ها:
فیلم موبایلی: حداکثر زمان فیلم 5 دقیقه و حتما به صورت landscape  (افقی) گرفته شود و در قسمت تنظیمات تصویربرداری بر روی گزینه HD تنظیم گردد.
کلیپ و نماهنگ: حداکثر زمان کلیپ 5 دقیقه و با کیفیت HD  ارسال شود، حتی المقدور می توانید با نرم افزاز کاهش حجم که آموزش آن در سامانه بچه های مسجد قرار داده شده، فایل خود را بدون افت کیفیت کم حجم نمایید.
صوت: (صوت موبایلی): در بخش تنظیمات برنامه ضبط صدا در تلفن همراه کیفیت را بر روی بالاترین کیفیت قرار داده و بعد از پایان ضبط فرمت فایل را به MP3 تغییر داده و ارسال نمایید. (کلیپ صوتی و پادکست): فایل با فرمت MP3 ارسال گردد و در صورت استفاده از موسیقی، صدای غالب نباشد. (حداکثر زمان برای بخش صوت 3 دقیقه می باشد)
عکس نوشت: در این بخش شرکت کننده گان با ارائه عکس شهید در یک قاب، نسبت به درج کل یا بخشی از وصیت نامه شهید به عنوان عکس نوشت اقدام می نمایند. (طراحی پوستر با همین مضمون از امتیاز ویژه برخوردار است)
 
نکته1: در کلیه آثار ارسالی عنوان روح مقاومت حتما به صورت های ذیل قید شود: الف-صوت و پادکست: نریشن(اجرای کلامی عنوان روح مقاومت در ابتدای فایل صوتی) ، ب-فیلم موبایلی: نریشن (اجرای کلامی عنوان روح مقاومت در ابتدای فیلم) ج-کلیپ و عکس نوشت: درج عنوان روح مقاومت به صورت متن(text) ) *در کلیه بخش ها علاوه بر بارگذاری در سامانه بچه های مسجد با عنوان #روح_مقاومت در فضای مجازی نیز منتشر شوند.
 
نکته2: ارائه نام و نام خانوادگی شهید ، تاریخ ولادت و شهادت، محل شهادت،نام استان و نام مسجد و کانون در رشته های فیلم موبایلی و صوت و پادکست به صورت کلامی و در رشته های کلیپ و نماهنگ و عکس نوشت به صورت متنی بر روی اثر الزامی می باشد.
رده سنی شرکت کنندگان:
 
محدودیت سنی وجود ندارد.
 
مهلت ارسال آثار:
تا 31 شهریور ماه 1399
 
جوایز بخش ملی: 
40 کمک هزینه سفر مشهد مقدس هر یک به ارزش 10 میلیون ریال
110 هدیه به آثار برتر هریک به ارزش 5 میلیون ریال
 
جوایز بخش بین الملل:
20 جایزه برای آثار برگزیده هر یک به ارزش 250 یورو