برگزاري مسابقه كتاب‌خواني «كرامت» با محوريت كتاب «امام رضا(ع) و كرامت انساني»

برگزاری مسابقه كتاب‌خوانی «كرامت» با محوریت كتاب «امام رضا(ع) و كرامت انسانی»

تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۹
مسابقه كتاب‌خواني «كرامت» با محوريت كتاب «امام رضا(ع) و كرامت انساني»، به مناسبت ميلاد ثامن الحجج(ع) و به همت انتشارات آستان قدس رضوي برگزار مي‌شود.
به گزارش کمیته ارتباطات و فضای مجازی ستاد بزرگداشت دهه کرامت، حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) با بیان اینکه در کتاب «امام رضا(ع) و کرامت انسانی» نمونه‌هایی از تعالیم اسلامی درباره کرامت انسانی که در گفتار و رفتار امام رضا(ع) عینیت یافته گردآوری شده است، گفت: در این نوشته سعی شده آموزه‌های امام رضا(ع) که هر یک به نوعی کرامت انسان‌ها را آشکار ساخته و جایگاه و منزلت خدایی آن‌ها را گوشزد کرده است، بیان شود تا دوستداران امام در این راه گام بردارند و رضا‌ی خدا و خشنودی امام را به دست آورند.

 

 
سعیدی افزود: کتاب «امام رضا(ع) و کرامت انسانی» به قلم استاد محمدحکیمی در ۱۳۵ صفحه، قطع رقعی در ۳۸ موضوع مانند حقوق برادری، امانت‌داری، کرامت ‌انسانی در داوری، کرامت انسانی و دیگر حقوق واجب و... سعی بر زنده‌ کردن روح و عقاید انسانی متأثر از جلوه‌های اخلاقی و کرامات امامان معصوم (ع) به ویژه امام رضا(ع) دارد.

 

 
مدیرعامل به‌نشر در تشریح برگزاری هشتمین پویش مطالعاتی این مجموعه از سال ۹۵ تاکنون گفت: پویش‌های مطالعاتی و مسابقه‌های کتابخوانی ریحانه ۱ و ۲ و ۳، درهوای انقلاب، مهمان امام، اوسنه گوهرشاد و دعبل و زلفا، هفت عنوان قبلی مسابقات کتابخوانی بودند و امسال نیز از دهه کرامت تا دهه پایانی ماه صفر، هشتمین پویش مطالعاتی به نشر با محوریت کتاب «امام رضا(ع) و کرامت انسانی» برگزار می‌شود.

 

 
«در این پویش تمامی کتاب‌های مسابقه همراه با کارت ویژه با کد منحصر به فرد در مسابقه با ۴۰ درصد تخفیف پشت جلد و به مبلغ ۱۲ هزارتومان به فروش می‌رسد و شرکت‌کنندگان ضمن مطالعه کتاب با ارسال پاسخ سوالات که بروی سایت منتشر می‌شود، همراه با کد قرعه کشی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۲۰۹، در مسابقه شرکت می‌کنند.»

 

 
وی با بیان مطلب فوق و با اشاره به جوایز درنظر گرفته شده برای این مسابقه گفت: یک جایزه ۸ میلیون تومانی برای یک نفر و ۸ جایزه یک میلیون تومانی برای هشت نفر برای این مسابقه پیش‌بینی شده است.

 

 
مدیرعامل به نشر از پیش‌بینی دو اتفاق دیگر در قالب برگزاری هشتمین پویش کتابخوانی به نشر خبر داد و گفت: باتوجه به موضوع کتاب که کمک به محرومان و فقرزدایی است، از محل خرید کتاب‌ها، به ازای هر یک نسخه مبلغ هزار تومان به دبیرخانه کتاب نذری جهت تجهیز یک کتابخانه منطقه محروم اختصاص می‌یابد و همچنین باتوجه به اینکه هشتمین پویش مطالعاتی به نشر است، به ۸ شرکت کننده در پویش ۸ بسته متبرک فرهنگی به قید قرعه اهدا شود.

 

 
سعیدی یادآوری کرد: تلاش خواهیم کرد توزیع کتاب «امام رضا(ع) و کرامت انسانی» بصورت گسترده و در سطح کشور انجام شود تا علاقمندان به راحتی دسترسی به منبع مسابقه داشته باشند. البته خرید اینترنتی از طریق سایت www.behnashr.com نیز امکان پذیر است.

 

 
به گفتۀ وی، برگزاری مسابقات کتابخوانی به عنوان یک راهبرد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این انتشارات مطرح است و به هیچ عنوان موضوع اقتصادی و سود و فروش آثار مدنظر نیست.