برنامه‌هاي فرهنگي مساجد استان تهران در دهه کرامت سال 1400 اعلام شد

برنامه‌های فرهنگی مساجد استان تهران در دهه کرامت سال 1400 اعلام شد

تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
برنامه‌هاي فرهنگي مساجد استان تهران در دهه کرامت سال 1400، از سوي معاونت فرهنگي اجتماعي مرکز رسيدگي به امور مساجد اعلام شد.

به گزارش کمیته ارتباطات و فضای مجازی ستاد بزرگداشت دهه کرامت: معاونت امور فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در آستانه دهه کرامت، برنامه‌های فرهنگی مساجد استان تهران در این ایام را اعلام کرد.

بر پایه این گزارش «طرح محله‌آرایی» شامل آذین‌بندی محله و مسجد از 19 تا 22 خرداد در گستره مساجد استان اجرا می‌شود؛ همچنین برگزاری همایش «دختران مسجدی» با اهدای لوح تقدیر و هدایا به دختران مسجدی همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر طی دو روز 22 و 22 خرداد در سطح مساجد استان تهران برگزار خواهد شد.

اجرای پویش «خدمت کریمانه» در راستای خدمت افتخاری اهل مسجد به نیازمندان شامل خدماتی چون (تعمیر لوازم خانگی، حمایت مادی و معنوی، تهیه ارزاق، ارایه تخفیف توسط کسبه و ...)، اجرای طرح «میز خدمت به رسم اهل بیت(ع)» با محور برپایی میزهای خدمت در نقاط محوریِ محله با ارایه خدماتی همچون «مشاوره، غرفه کودک، پذیرایی، توزیع ماسک و ... به مردم» از تاریخ 22 خرداد تا اول تیرماه در سطح 500 مسجد طرح محله‌محور، اجرای پویش «به تو از دور سلام» شامل قرائت زیارت‌نامه امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) در شب و روز ولادت آن حضرات و همچنین قرائت زیارت امین‌الله  و صلوات خاصه امام رضا(ع) در طول دهه کرامت از 21 خرداد تا اول تیرماه در سطح مساجد استان از جمله دیگر برنامه‌های اعلام شده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ویژه ایام دهه کرامت و در سطح مساجد استان تهران است.

همچنین طرح «ضیافت کریمانه» شامل توزیع غذای گرم میان نیازمندان در ایام ولادت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در تاریخ‌های 21 و 22 و 31 خرداد و اول تیرماه در گستره مساجد دارای مرکز نیکوکاری و مساجد با امکان طبخ غذا در استان تهران برگزار می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: برگزاری ویژه‌برنامه جشن دهه کرامت در محوطه بیرونی مساجد و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در طول دهه کرامت از تاریخ 21 خرداد تا اول تیرماه در همه مساجد استان تهران و به طور خاص در مساجد مزین به نام امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار خواهد شد، ضمن اینکه برگزاری مسابقه «حدیث رضوی» شامل شرح احادیث از امام رضا(ع) توسط امام جماعت و همچنین برگزاری مسابقه بین کودکان و نوجوانان از احادیث مطرح شده و اهدا جوایز به برگزیدگان در طول دهه کرامت در روزهای 21 و 22 خرداد از دیگر برنامه‌های اعلام شده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ویژه دهه کرامت سال 1400 به شمار می رود.