تشکیل دبیرخانه یار مهربان در کانون «شهید ابراهیم روحی»/ اجرای جُنگ کتاب ویژه هفته کتاب ۱۴۰۰

تشکیل دبیرخانه یار مهربان در کانون «شهید ابراهیم روحی»/ اجرای جُنگ کتاب ویژه هفته کتاب ۱۴۰۰

تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۴۰۰
کانون فرهنگی هنری «شهید ابراهیم روحی» با تشکیل دبیرخانه یار مهربان و اجرای برنامه‌هایی همچون جُنگ کتاب، اجرای طرح «صندلی کتاب» و برگزاری کارگاه آموزشی داستان نویسی به استقبال از هفته کتاب ۱۴۰۰ می‌رود.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد  خبرگزاری شبستان، کانون فرهنگی هنری «شهید ابراهیم روحی» (تشکل تخصصی ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در خراسان رضوی) با برنامه های متنوع به استقبال از هفته کتاب 1400 می رود.

 

بنا بر این گزارش، این کانون فرهنگی هنری به منظور انس هرچه بیشتر بچه های مسجد با کتاب و کتابخوانی اقدام به تشکیل دبیرخانه یار مهربان برای هفته کتاب سال جاری کرده است که ذیل آن برنامه های متنوعی اجرا می شود.

 

این گزارش می افزاید، برگزاری جُنگ کتاب در 10 مسجد و مدرسه با موضوعات معرفی کتاب خوب، برگزاری مسابقه، برپایی نمایشگاه کتاب، معرفی راهکارهای علاقه مند شدن دانش آموزان به کتابخوانی، اهدای جوایز و اجرای عمو توانا و عروسک گردان هدهد از جمله برنامه های دبیرخانه یار مهربان است.

 

همچنین، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «من و کتاب، توصیه های امام خامنه ای در مورد کتابخوانی» ویژه فعالان فرهنگی کشور در بستر سامانه مرکز مجازی مسابقات کتابخوانی به نشانی http://www.m-ketab.ir/ و همچنین اجرای طرح «صندلی کتاب» با محور کتاب با کمک کتابخوانان برتر در محیط 10 مسجد و مدرسه از دیگر برنامه هایی است دبیرخانه یار مهربان با همت کانون فرهنگی هنری شهید ابراهیم روحی تدارک دیده است.

 

علاوه بر این برگزاری کارگاه آموزشی داستان نویسی با هدف ارتقای سطح اعتماد به نفس، تقویت قدرت نقد، بررسی و تحلیل، تقویت فن بیان، بالا بردن روحیه نقدپذیری، پرورش قوه تخیل و قدرت پردازش ویژه اعضای کانون شهید روحی و حلقه های طرح تربیتی چهره به چهره نیز برای هفته کتاب 1400 پیش بینی شده است.

 

بنا بر این گزارش، برگزاری نشست معرفی کتاب ویژه پنج کتاب با حضور نویسندگان آنها، برگزاری نمایشگاه کتاب شهید لندی در 20 مسجد و مدرسه با موضوعات متنوعی همچون سبک زندگی، اعتقادی و غیره و اجرای طرح «نذر کتاب» ویژه مساجد مشهد مقدس نیز به همت این تشکل تخصصی برای هفته کتاب انجام می شود.

 

گفتنی است، برنامه های هفته کتاب به همت کانون فرهنگی هنری شهید ابراهیم روحی از 23 تا 30 آبان اجرا می شود.

پایان پیام/ 9