ديدار رئيس ستاد هماهنگي کانون‌هاي مساجد کشور با رئيس سازمان سينمايي/تاکيد نسبت به گسترش همکاري‌هاي مشترک

دیدار رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با رئیس سازمان سینمایی/تاکید نسبت به گسترش همکاری‌های مشترک

تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
در ديدار حجت‌الاسلام و المسلمين «کمال‌الدين خداداده» و «محمد خزاعي»، نسبت به گسترش همکاري‌هاي مشترک ميان ستاد هماهنگي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور و سازمان امور سينمايي و سمعي بصري تاکيد شد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، «محمد خزاعی» معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری با حضور در محل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با حجت‌الاسلام و المسلمین «کمال‌الدین خداداده» دیدار و گفت وگو کرد.

بر پایه این گزارش: در این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های کانون‌های مساجد در عرصه فرهنگ و هنر بحث و تبادل نظر شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین خداداده، در این جلسه طی سخنانی با اشاره به عضویت دو میلیون نفر در کانون‌های مساجد گفت: این سرمایه بزرگی در راستای نشر و ترویج آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی از جنبه فرهنگی هنری و با محوریت مسجد است؛ در این راستا تلاش ما بر این بوده است که بتوانیم استعدادهای مسجدی را در عرصه فرهنگ و هنر شکوفا کنیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: نوآوری و خلاقیت در گستره فرهنگ و هنر انقلابی نیازمند آن است که نیروی جوان، متعهد و دغدغه‌مند را در این عرصه حمایت و تقویت کنیم؛ هدفی که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در برای تحقق آن تلاش و برنامه ریزی می‌کنند. 

وی در بخش دیگری از مباحث خود با بیان اینکه تحقق این اهداف در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب‌های مختلفی از جمله برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری به منصه ظهور می‌رسد؛ گفت: برای مثال برپایی جشنواره فیلم کوتاه «طنین مسجد» که هرساله با استقبال اعضای کانون‌ها برگزار می‌شود، زمینه‌ساز معرفی چهره‌های جوان و مسجدی در عرصه فیلم کوتاه شده است. 

گفتنی است در ادامه محمد خزاعی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری ضمن تقدیر از فعالیت‌های بچه‌های مسجد بیان کرد: مردمی‌سازی فرهنگ و هنر که یکی از اصلی‌ترین اهداف دولت سیزدهم محسوب می‌شود قطعا از دریچه مسجد زودتر به ثمر می نشیند و امیدواریم که حرکت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در این عرصه بیش از پیش متبلور شود.


وی در ادامه ضمن تاکید نسبت به نمایش آثار فاخر سینمایی در کانون های مساجد، افزود: کانون‌های فرهنگی هنری می‌توانند در این عرصه پیش‌قراول باشند و به صورت منظم چنین آثاری را به اهالی مسجد معرفی کرده و در تداوم این مسیر فرهنگی نسبت به برگزاری جلسات نقد و تحلیل فیلم مبادرت ورزند.

رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری در بخش دیگری از مباحث خود با بیان اینکه ما همواره به دنبال فرصتی برای تحقق تولیدات مشترک با کانون‌های مساجد بوده‌ایم، تصریح کرد: در این راستا حمایت از فیلم‌سازان مسجدی مورد توجه سازمان سینمایی است و امیدواریم که با برگزاری جشنواره‌های مختلف در عرصه تولیدات سینمایی رویکرد مسجدی را بیش از پیش اشاعه داده و منجر به شکل‌گیری یک جریان فرهنگی در کشور شویم.