تجليل دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور از خانواده اولين شهيد کانون‌هاي مساجد استان ايلام

تجلیل دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از خانواده اولین شهید کانون‌های مساجد استان ایلام

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور، با حضور در منزل شهيد «اصغر اسدي» اولين شهيد کانون‌هاي مساجد استان ايلام، ضمن اهداي لوح تقدير، از فداکاري و شکيبايي خانواده اين شهيد والامقام تجليل کرد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) استان ایلام، «سید مجید امامی» دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در جریان سفر به استان ایلام با خانواده شهید «اصغر اسدی» اولین شهید کانون‌های مساجد این استان دیدار و با اهدای لوح تقدیر از خانواده این شهید والا مقام تجلیل کرد.

در این دیدار که صبح امروز یکشنبه 23 مرداد برگزار شد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلام ، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولان استان ایلام حضور داشتند.

امامی در این دیدار ضمن تجلیل از فداکاری و شکیبایی خانواده شهیدان اسدی؛ خدمت به خانواده شهدا را یک وظیفه همگانی دانست و افزود: ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی‌ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش‌های انسانی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم، تصریح کرد: نهادینه شدن روحیه ایثار و شهادت به عنوان بخشی مهمی از فرهنگ عمومی، کشور را در برابر انواع توطئه‌ها بیمه خواهد کرد.

وی در ادامه نیاز جامعه امروز را گسترش فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: در راستای انتقال این فرهنگ به نسل سوم انقلاب اسلامی، همه دست‌اندرکاران وظیفه مهمی را بر عهده دارند.

بر پایه این گزارش: شهید «اصغر اسدی» اولین شهید از خانواده کانون های مساجد استان ایلام بود. وی  در سال 1372  سنگ‌بنای آغاز فعالیت کانون شهدای بانقلان را گذاشت.

این شهید والا مقام  بیستم آذرماه 1358 در روستای بانقلان از توابع شهرستان ایلام در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و سرانجام در بیست و یکم آبان ماه 1392 همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، حین پاکسازی میادین مین در منطقه سردشت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.


گفتنی است در این دیدار مقرر شد به همت ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام مستندی از زندگینامه شهید اصغر اسدی تهیه شود.