مسجد محل تربيت و نقطه عزيمت مؤمنِ مجاهدِ انقلابي است

مسجد محل تربیت و نقطه عزیمت مؤمنِ مجاهدِ انقلابی است

تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۱
حجت‌الاسلام والمسلمين خداداده با اشاره به ظرفيت بي‌نظير مسجد در نظام توحيدي گفت: مسجد محل تربيت و نقطه عزيمت مؤمنِ مجاهدِ انقلابي است.

یه گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین «کمال الدین خداداده» امروز (جمعه، 27 آبان) در اولین دوره آموزشی توانمندسازی مدیریت راهبردی که ویژه مدیران مؤسسات فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم برگزار شد، با اشاره به ظرفیت بی نظیر مسجد در نظام توحیدی، گفت در حقیقت اگر برای اداره جامعه انسانی و بشری، مدل دیگری به غیر از مسجد محوری بود، خداوند برای ما می‌فرستاد و عرضه می‌کرد.

 

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه عرصه حکمرانی در نظام توحیدی باید در مسجد بنا گذاشته شود، گفت: امروز ما در جنگ تمام عیار با دشمنان هستیم که حدود چهل سال با تمام امکانات خود وارد عرصه شدند تا ذهنیت بدی از جامعه انقلابی و مسجدی به نسل‌های جدید تلقین کنند.

 

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار مسجد در جامعه، تصریح کرد: مسجد محل رشد و تربیت نیروی مؤمنِ مجاهد انقلابی است؛ مسجد نقطه عزیمت یک مؤمن انقلابی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین خداداده گفت: امروز کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد استقبال بسیاری از نوجوانان و جوانان قرار گرفته است، با این وجود برخی به گونه ای رفتار و القا می کنند که گویا مسجد فقط مورد استقبال افراد مسن است؛ در حالی که ما الگوهای موفقی در مساجد داریم و مسجدهای نمونه پر از جوان و نوجوان هستند.

وی با بیان اینکه امروز باید جایگاه مسجد دیده شود، تصریح کرد: مساجدی موفق هستند که پایگاه بسیج، هیئت امنا و امام جماعت و همه مخاطبان مسجد با تلاش جمعی برای انقلاب اسلامی نیرو تربیت می‌کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین خداداده با اشاره به بخش‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند: «کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را فراموش نکنید»، افزود: بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بیانگر آن است که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد منشا اثر و خدمت به جامعه هستند.

 

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به فعالیت‌های این ستاد در جهت برنامه‌ریزی و مدیریت در عرصه فرهنگ و هنر، بیان کرد: رسالت ستاد در این عرصه کار تشکیلاتی و شبکه‌سازی است تا کانون‌ها در کنار یکدیگر فعالیت کنند.

وی در بخش دیگری از مباحث خود با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه دغدغه‌مندانه نسبت به مسجد و مسائل دینی دارد، افزود: نهضت بازگشت به مسجد و تقویت حوزه گفتمانی مسجد در دستور کار است،  ما از ایده‌ها و پیشنهادات اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این عرصه استقبال می‌کنیم.