تاریخ انتشار: 1396/12/28 18:20

24000 کانون مساجد را با سامانه سجا به هم مرتبط می‌کنیم


خبرگزاری شبستان: دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: تلاش می‌کنیم تا از طریق سامانه سجا، ۲۴ هزار کانون را با هم پیوند دهیم.

24000 کانون مساجد را با سامانه سجا به هم مرتبط می‌کنیم

دسته بندی: اخبار /

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی در نشست شورای سیاست‌گذاری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور که شب گذشته، (21 اسفندماه) در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به تاریخچه تاسیس این کانون‌ها، گفت: امروز 24 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور فعالیت دارند.

 

وی افزود: امسال در آستانه بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ویژه‌برنامه‌هایی برای این کانون‌ها طراحی کردیم که در قالب ستاد ربع قرن تلاش، در سراسر کشور، برگزار شدند

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، خاطرنشان کرد: محوریت مسجد، مردمی بودن، جوان‌گرایی و ایجاد شبکه منسجم در سراسر کشور، مهم‌ترین مولفه‌های این کانون‌ها هستند.

 

ارزانی با بیان اینکه خراسان رضوی و اصفهان، به ترتیب بیشترین کانون‌های روستایی و شهری را دارند، اضافه کرد: همچنین 13846 کتابخانه در کانون‌ها و مساجد کشور وجود دارند.

 

وی با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه درباره کانون‌ها، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم بر اساس این قانون، تعداد کانون‌ها و کتابخانه‌ها را در مساجد افزایش دهیم.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: تصویب اساسنامه این ستاد، تدوین چشم‌انداز، تشکیل شورای سیاستگذاری و برگزاری ویژه برنامه‌هایی به مناسبت ربع قرن تلاش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و راه‌اندازی سامانه‌های «سجا» و «نفحات» از مهم‌ترین برنامه‌های ما طی چند ماه اخیر است.

 

ارزانی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، نهاد دینی، مردمی و انقلابی هستند که زیر نظر ائمه جماعات، مدیریت می‌شوند، گفت: تلاش می‌کنیم تا از طریق سامانه سجا، 24 هزار کانون را با هم پیوند دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی کانون‌های مساجد در استان‌ها با مسئولیت نماینده ولی فقیه و دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در هر استان تشکیل می‌شود.