تاریخ انتشار: 1397/5/19 10:14

میان عرصه دین و خبر، ارتباطی درست ایجاد کنیم


معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بی توجه رسانه‌های داخلی به حوزه‌های تخصصی یکی از مهم‌ترین عوامل در عدم توفیق این رسانه‌ها در حوزه دین و در عرصه بین‌الملل است.

میان عرصه دین و خبر، ارتباطی درست ایجاد کنیم

دسته بندی: اخبار /

محمد سلطانی فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه عدم توجه رسانه های داخلی به حوزه های تخصصی یکی از مهم ترین عوامل در عدم توفیق این رسانه ها در حوزه دین و در عرصه بین الملل است، گفت: اگر ما در حوزه دین و در عرصه خبررسانی به صورت تخصصی عمل کنیم رسانه های داخلی می توانند به توفیقاتی در عرصه بین الملل دست یابند.

 

وی افزود: ورود خوب، خبری و ویژه به حوزه دین در عرصه بین الملل می تواند موجب موفقیت ما در این عرصه شود، برای نمونه چندی پیش یکی از رسانه های خارجی با مادر اسامه بن لادن، مصاحبه کرد که این خانم خاطراتی از موضع و رفتارهای دینی بن لادن را تعریف کرده بود، ما هم باید چنین کارهایی را انجام دهیم، درحالی که فکر می کنیم، حوزه دین، حوزه ای ایستا است.

 

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: آنقدر مباحث روز در حوزه دین تولید می شود که ما باید این هنر را داشته باشیم که میان دین و حوزه های خبری ارتباطی درست و جذاب ایجاد کنیم.

 

وی درباره عملکرد خبرگزاری شبستان در حوزه دین، گفت: خبرنگاران ما باید در حوزه دین، قرآن و مباحث معارفی خبرسازی کنند، برای نمونه اینکه امروز در عربستان چه اتفاقی می افتد یا نگاه عرب‌ها به ما چگونه است، مباحث خبری روز است، که می توان همین مباحث را نیز جذاب کرد به طوری که صدا و سیما هر روز چند خبر را به عنوان خبری تولیدی و تازه از خبرگزاری شبستان نقل کند.