تاریخ انتشار: 1397/9/11 20:02

جلسه كارگروه مساجد ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان كرمان تشكيل شد


كارگروه مساجد ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان كرمان با محوريت دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد تشكيل و پيرامون مهمترين برنامه ها بحث و تبادل نظر شد.
جلسه كارگروه مساجد ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان كرمان تشكيل شد

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد‌ عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور محمد ابدالی تکو، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، در نشست کارگروه مساجد ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر توجه ویژه به نقش مساجد، ضرورت پررنگ دیدن این نقش در برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب را متذکر شد‌.

 

وی با بیان اینکه مساجد در شکل‌گیری انقلاب، پایگاه‌های اصلی فرهنگی و در دوره دفاع مقدس مراکز پشتیبان بودند اما امروز صرفا به اقامه نماز محدود شده و نقش اصلی خود را ایفا نمی‌کنند؛ گفت:  امسال با توجه به تهدیدات دشمنان چند دستگاه دیگر را هم با کمیته مساجد همراه کردیم.

 

مهدی صدفی، مسئول ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب در استان هم نقش مساجد در بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را در امتداد همان نقشی که در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب داشتند؛ مورد تاکید قرار داد.

 

در این نشست، آئین نامه تشکیل ستادهای مردمی مسجد محله مورد تبیین قرار گرفت و بر انعکاس ۴۰ دستاورد معنوی در چهلمین سال انقلاب تاکید و اعلام شد: «نشست انقلاب اسلامی به روایت هنر» و «تجلیل از هنرمندان متعهد انقلابی»، «تجلیل از مبارزان انقلاب در حوزه مسجد» ، «توزیع نمایشگاه پوستر»، «انقلاب اسلامی به روایت تصویر» ، «چهل دیدار با خانواده شهدا» و «بزرگداشت شهدای انقلاب» ازجمله برنامه های پیشنهادی است.

 

 همچنین برنامه‌ریزی در ۱۱۴ مسجد استان برای میز خدمت و پاسخگویی مسئولین و نیز ارائه خدمات رایگان پزشکی، خاطره‌گویی رزمندگان در مساجد، حل ۶۵۰۰ مشکل به نیت تعداد شهدای استان با همکاری کمیته امداد، گردآوری ۴۰ خاطره از ۴۰ خانواده شهید و... نیز از دیگر برنامه های پیش‌بینی شده است.

 

تاکید بر لزوم استفاده از تقارن ایام فاطمیه با دهه فجر، برگزاری طرح سوگواره یاس نبوی، اعزام مبلغ و خیمه های معرفت در بقاع متبرکه از سوی اوقاف و تدارک ۶۵۰ برنامه توسط ورزش و جوانان از جمله ۴۰ سال ایثار ۴۰ سال افتخار، همایش ملی سمن های کشور، تجلیل از قهرمانان ورزشی و بانوان محجبه ورزشکار و...اعلام شد.

 

 

پایان پیام/