تاریخ انتشار: 1397/10/19 18:15

دبير ستاد عالي‌كانون‌هاي مساجد با خانواده شهيد ارمني به مناسبت سال نوي ميلادي


به مناسبت سال نو ميلادي حجت‌الاسلام والمسلمين ارزاني دبير ستاد عالي‌كانون‌هاي مساجد با خانواده شهيد «ژرژ كشيش هارتون از شهداي ارمني كشور ديدار و گفتگو كرد.
دبير ستاد عالي‌كانون‌هاي مساجد با خانواده شهيد ارمني به مناسبت سال نوي ميلادي

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، به مناسبت سال نو میلادی حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی دبیر ستاد عالی‌کانون‌های مساجد با خانواده شهید  «ژرژ کشیش هارتون از شهدای ارمنی کشور دیدار و گفتگو کرد.

 

در میان شهیدان جنگ تحمیلی جوانانی از اقلیت های قومی ـ مذهبی کشور نیز شانه به شانۀ برادران مسلمان خود در خطوط مقدم جبهه های نبرد جنگیدند و به خیل عظیم شهیدان پیوستند یا سال‌ها در اسارت دشمن به سربردند.

 

در طول سال‌های جنگ تحمیلی عراق علیه ایران 17000 جوان ارمنی دوشادوش دیگر رزمندگان به جبهه‌های جنگ شتافته و در مقابل دشمن ایستادگی کردند. تعداد زیادی از شهدا، جانبازان و مفقود‌الاثرهای ما از اقلیت های مختلف مذهبی از جمله از ارامنه هستند. مانند شهید ژرژ کشیش هارطون که در سال 1367 و در سن 26 سالگی در منطقه گیلان غرب و عملیات مرصاد به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 

جامعه ارامنه کشور در هشت سال دفاع مقدس 74 شهید نظامی و غیر نظامی که پیکر 4 تن از آنها هنوز مفقود است و143 جانباز و آزاده تقدیم میهن و انقلاب اسلامی کرده‌اند.

 

 پایان پیام/