تاریخ انتشار: 1397/10/19 16:37

قريب به 21 هزار نفر متقاضي شركت در مسابقات مدهامتان


سرپرست معاونت فرهنگي هنري ستاد عالي كانون‌هاي مساجد افزود: تا امروز تعداد 20 هزار و600 نفر براي شركت در سيزدهمين دوره مسابقات قرآني مدهامتان ثبت نام كرده اند.
قريب به 21 هزار نفر متقاضي شركت در مسابقات مدهامتان

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، سعید سعادتی با اشاره به برگزاری  سیزدهمین دوره مسابقات ملی مدهامتان تصریح کرد: وجه تمایز سیزدهمین دوره مسابقات مدهامتان با دوره‌های قبل در این است که امسال سامانه مستقلی برای این مسابقات راه‌اندازی شد که اطلاعات کامل همه شرکت‌کنندگان در آن ثبت می شود یعنی در حال حاضر اطلاعات جامع شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات، اعم از این‌که چه کسی در کدام استان و در چه رشته‌ای ثبت‌نام کرده، در این سامانه موجود است.  

 

سرپرست معاونت فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد افزود: تا امروز تعداد 20 هزار و600 نفر برای شرکت در سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ثبت نام کرده اند.

 

سعادتی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد امسال ستاد عالی برای در اولویت قرار دادن‌کودکان و نوجوان در برنامه‌های کانون‌ها، چند رشته جدید به رشته‌های رقابتی مسابقه افزوده شد که شامل نقاشی، قرائت تقلیدی و حفظ جزء 30 قرآن کریم است.

 

وی ادامه داد: از تعداد 20هزار و600 نفر شرکت‌کننده، بیشترین آمار ثبت نامی مربوط به رشته حفظ جزء 30 قرآن کریم است. این نشان می دهد که رویکرد ستاد برای جذب کودکان و نوجوانان، رویکرد درستی بوده و به ثمر نشسته است. تا کنون 2 هزار و 400 نفر در رشته حفظ جزء 30 ثبت نام کرده اند.

 

سعادتی گفت: بعد از رشته حفظ جزء 30 ، رشته نقاشی با آمار 2 هزار نفر متقاضی برای شرکت در مسابقات، رتبه دوم را دارد.

 

سرپرست معاونت فرهنگی هنری ستاد عالی‌کانون‌های مساجد تصریح کرد: به همه استان‌ها امکان دسترسی به سایت مسابقات داده شده تا بتوانند آمار و اطلاعات مربوط به شرکت‌کنندگان استان خود را تایید کنند. البته این کار حسن دیگری هم دراد و آن این است که این امکان را به همه شرکت‌کنندگان می‌دهد که بعد از برگزار مسابقات بتوانند از طریق مسئولان استانی کانون‌های مساجد، به سایت مراجعه کرده و از نمرات و امتیازات خود آگاه شوند.

 

وی افزود: مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات مدهامتان در بازه زمانی دوم بهمن تا هفته اول اسفند برگزار می‌شود. در این مرحله استان سمنان اولین استان برگزارکننده آزمون است‌که روز 2 بهمن آزمون را برگزار می‌کند و آخرین استان، استان فارس است که آزمون روز3 بهمن در آن برگزار می شود.

 

سعادتی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد هنری در فعالیت‌های کانون‌ها مساجد این احتمال وجود دارد که رشته های خطاطی و خونویسی نیز به این مسابقات افزوده شود.

 

 

پایان پیام/