تاریخ انتشار: 1397/10/18 14:33

كانون‌هاي مساجد موجب نشاط و طراوت فرهنگي جامعه مي شوند


حجت‌الاسلام جعفري گفت: جريان ديني، فرهنگي و قرآني كه با محوريت كانون‌هاي مساجد شكل گرفته است نشاط فرهنگي و هنري به جامعه مي بخشد.
كانون‌هاي مساجد موجب نشاط و طراوت فرهنگي جامعه مي شوند

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام رحیم جعفری در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد استان کرمانشاه که با حضور مدیرکل امور استان‌های ستاد عالی برگزار شد، گفت: کانون‌های مساجد امروز یک فرصت، ظرفیت و پتانسیل قوی به معنای عام در کشور و به معنای خاص در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، افزود: یکی از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که جمعیت کثیری از جوانان و نوجوانان را با فعالیت‌های فرهنگی هنری متناسب با فضای مسجد در قالب کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گرد هم می‌آورد.

 

وی نشاط، انرژی و شور و اشتیاق را از ویژگی‌های جوانان کانون‌های مساجد برشمرد و اظهار کرد: جوانان عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، همان ویژگی‌هایی که در محیط دانشگاهی در قالب تشکل‌های دانشجویی با روحیه پرسشگری و مطالبه‌گری دارند با رویکرد و جنس دیگری در کانون‌ها و در فضای مقدس و روحانی مساجد دنبال می‌کنند که فرصت بسیار خوبی است.

 

حجت‌الاسلام جعفری، با اشاره به فعالیت بیش از 23 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر کشور، ابراز کرد: راه‌اندازی این تعداد کانون در مساجد شهری و روستایی کشور، آمار قابل توجهی است که با مبنای مردمی از رشد کمی خوبی برخوردار بوده است.

 

وی با اشاره به فراز و نشیب‌هایی که ستاد عالی کانون‌های مساجد طی 26 سال گذشته پشت سر گذاشته است، گفت: در حال حاضر ستاد عالی به سمت خصوصی‌سازی می رود اما آنچه که مهم است جریان دینی، فرهنگی و قرآنی است که با محوریت کانون‌های مساجد شکل گرفته است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جریان تأثیرگذاری بوده اند که طی این سال‌ها توانستند فضای جامعه را به لحاظ فرهنگی و هنری، بسیار بانشاط و پرطراوت کنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولیت در هر جایگاه مدیریتی گذرا است، اذعان کرد: رویکردی که طی 2 سال اخیر در کرمانشاه بر آن تأکید داشته و موفق عمل کردیم، انتخاب مدیران از میان نیروهای درون سازمانی بود که تجربه آن را در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه داشتیم.

 

حجت‌الاسلام جعفری افزود: حجت‌الاسلام کلات پور که با حکم دبیر ستاد عالی به عنوان سرپرست جدید دبیرخانه کانون های مساجد کرمانشاه منصوب شده اند از نیروهای خوب، طلبه‌های خوش فکر و به روز استان است.

 

وی با آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید دبیرخانه، اضافه کرد: ایشان بیش از 36 واحد درسی در دانشگاه تدریس دارند و بیش از 13 سال است که امام جماعت مسجد معتضدی از مساجد مهم شهر کرمانشاه هستند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با تقدیر از زحمات مصطفی قبادی سرپرست پیشین دبیرخانه کانون‌های مساجد استان، گفت: ایشان نیز بیش از 10 سال است که در مجموعه دبیرخانه کانون های مساجد کار می‌کنند و از نیروهای خوش فکر و اخلاقی این نهاد هستند.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و استان، شاهد رونق، توسعه و پیشروی کانون‌ها باشیم.

 

 

 

پایان پیام/