تاریخ انتشار: 1397/12/21 14:51

كانون‌هاي مساجد روستايي در خوزستان بيشتر مورد توجه قرار گيرد


مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان، گفت: توجه بيشتر به كانون‌ هاي روستايي از اقدامات مهمي است كه مي‌ تواند در شكوفايي و فعال‌ تر شدن كانون ها در جهت برگزاري فعاليت هاي فرهنگي در روستاها بسيار موثر باشد.
كانون‌هاي مساجد روستايي در خوزستان بيشتر مورد توجه قرار گيرد

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور «محمد جوروند»، در دیدار با سرپرست و کارکنان دبیرخانه کانون‌های مساجد خوزستان اظهارکرد: مساجد یکی از پایگاه‌های مهم در ایجاد وحدت میان مردم و محل ارائه برنامه‌های فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی هستند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه ما همواره باید برای حفظ این پایگاه‌های مردمی و ایجاد فضای معنوی در آن تلاش کنیم، افزود: خوزستان با داشتن یک هزار و100 کانون، فعالیت‌های بسیار خوبی را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی انجام می‌دهد که این‌گونه فعالیت‌ها در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد بسیار تاثیرگذار بوده است.

 

وی به بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اشاره کرد و اذعان داشت: حضور نوجوانان و جوانان در برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری و ایجاد فضایی مناسب جهت رشد و شکوفایی استعدادهای این قشر از جامعه که آینده سازان میهن اسلامی هستند، اهمیت بسیاری دارد.

 

وی خاطرنشان‌کرد: کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد می‌‌توانند به عنوان همراه همیشگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برنامه‌های خود را در راستای منویات مقام معظم رهبری با محوریت فرمایشات اخیر ایشان ارائه کنند.

 

جوروند، خواستار توجه بیشتر به کانون‌های فرهنگی هنری در روستاهای استان شد و تاکید کرد: توجه بیشتر به کانون‌های روستایی از اقدامات مهمی است که می‌تواند در شکوفایی و فعال‌تر شدن کانون‌ها جهت برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در روستاها بسیار موثر باشد.

 

وی با اشاره به فعالیت کانون‌های مساجد در حوزه‌‌های قرآن، نهج‌ البلاغه و صحیفه سجادیه، تصریح کرد: با فعالیت بیشتر این حوزه‌‌ها می‌توانیم نوجوانان و جوانان را در این زمینه‌ها فعال‌کرده و این قشر از جامعه را به مطالعه کتاب‌‌های ارزشمند ترغیب کنیم.کانون‌های مساجد استان در این راستا می‌توانند کارهای موثری انجام دهند.

 

حجت‌الاسلام «مرتضی همت‌پور» نیز با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های کانون‌های مساجد استان در سال جاری گفت: برگزاری جلسات و همایش‌های فرهنگی هنری، جشن‌های چهل سالگی انقلاب، جذب و تخصیص اعتبار به کانون‌ها، برگزاری سرود 40 هزار نفری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از جمله این برنامه‌ها

بوده است.

 

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، ایجاد مواکب در مرزها برای خدمت‌رسانی به زوار حسینی در اربعین و برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور قاریان و حافظان برجسته سراسر استان را گوشه‌ای از فعالیت‌های دبیرخانه کانون‌های مساجد خوزستان طی یکسال اخیر دانست.

 

 

پایان پیام/