تاریخ انتشار: 1397/12/21 14:17

كانون‌هاي مساجد خراسان شمالي 22 هزار نفر عضو دارند


مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي، از عضويت ۲۲ هزار نفر دركانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان خبر داد.
كانون‌هاي مساجد خراسان شمالي 22 هزار نفر عضو دارند

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، «حسین فرخنده» در دیدار مسئولان و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری استان خراسان شمالی با امام جمعه بجنورد، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶۱ کانون فرهنگی هنری مساجد در این استان به ثبت رسیده است، گفت: مطابق برنامه ششم توسعه ما باید طبق بند قانونی، در تمام مساجد شهری و تمام روستاهای بالای هزار نفر جمعیت، کانون فرهنگی هنری تاسیس کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: در حال حاضر 22 هزار نفر در کانون‌های مساجد استان فعالیت می‌کنند و اسامی آنها در سامانه سجا ثبت شده ولی این رقم به بیش از این تعداد می‌رسد.

 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و با بیان اینکه در این بیانیه دو راهبرد در حیطه رسالت کانون‌های فرهنگی هنری می‌توان متصور شد، افزود: ارتقای علم و پژوهش و بحث معنویت و اخلاق و راهبردی است که کانونها می‌توانند در راستای تحقق این دو عنصر، گام های ارزنده ای بردارند.

 

فرخنده درخشش در جشنواره ملی «روستاهای دوستدار کتاب» که روستاهای این استان در چهار دوره از پنج دوره برگزاری آن، موفق به کسب رتبه شده‌اند را از جمله دستاوردهای کانون‌های مساجد استان عنوان کرد و افزود: سال آینده جشنواره استانی روستاهای دوستدار کتاب با هدف دیده شدن روستاهای بیشتر را در دستور کار داریم.

 

وی اجرای طرح پیوند «مسجد، مدرسه و خانواده»، کارگاه های آموزشی مهارت‌های زندگی، آموزش کتابداران و مدیران کانون‌ها، پررنگ‌تر کردن مسئولیت‌های اجتماعی اعضای کانون‌ها و توانمندسازی کانونهای مساجد را از دیگر طرح های مهم و اجرایی دبیرخانه مساجد معرفی کرد.

 

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی نیز در این جلسه، دیدار اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با رهبر معظم انقلاب را یکی از دغدغه‌های مهم آنان برشمرد و اظهار امیدواری کرد با پیگیری رییس ستاد هماهنگی کانونهای مساجد کشور این مهم هرچه سریع‌تر محقق شود.

 
شیرازیان

وی توجه به مقوله هنر را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم حوزه فعالیت‌های هنری در کانون‌های مساجد تقویت شود و شاهد بروز و ظهور استعدادهای هنری بیشتر در این حوزه باشیم.

 

در این مراسم از برگزیدگان مرحله استانی مسابقات قرآنی مدهامتان و همچنین هشت چهره اثرگذار در حوزه انقلاب اسلامی تقدیر و تجلیل شد.

 

 

پایان پیام/