تاریخ انتشار: 1397/12/21 13:57

كانون‌هاي مساجد قلب تپنده و مركز اصلي گسترش دين در بين نونهالان و جوانان است


نماينده ولي فقيه در خراسان شمالي‌كانون‌هاي مساجد را قلب فرهنگي و مركز اصلي گسترش دين در بين نونهالان و جوانان برشمرد و گفت: بايد كانون‌ها هميشه در پيشاني كار مساجد ديده شوند.
كانون‌هاي مساجد قلب تپنده و مركز اصلي گسترش دين در بين نونهالان و جوانان است

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در دفتر وی برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن این روز، گفت: در گام دوم انقلاب باید کارهایمان را بازنگری کرده و با استفاده از تجربیات گذشته، آینده بهتری را بسازیم.

 

وی با بیان اینکه فردسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، جان مایه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب است، افزود: کانون‌های مساجد هسته اول این سه حلقه را تشکیل می دهد.

 

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به اینکه فردسازی از دل مساجد و توسط کانون‌های مساجد شروع می شود، اظهارداشت: کانون‌های مساجد در واقع قلب فرهنگی و مرکز اصلی گسترش دین در بین نونهالان و جوانان است.

 

امام جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه منیت‌ها باید در مساجد حذف شود و همه ما شویم، خاطرنشان کرد: به گفته رهبر معظم انقلاب نباید کانون‌های فرهنگی مساجد فراموش شود.

 

آیت‌الله یعقوبی بیان داشت: باید کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، همیشه در پیشانی‌کار مساجد دیده شوند.

 

وی فلسفه وجودی کانون‌ها را تأثیرگذاری آن‌ها دانست و افزود: باید این امر به گونه‌ای باشد که بعد از برگشت از مسجد تحول روحی و تکامل فکری پیدا کرده باشیم.

 نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: هنر و ابزار هنر درکانون‌های مساجد حرف اول را می زند و باید در قالب هنر بچه‌ها را به دین و ارزش‌های انقلاب جذب کنیم.

 

آیت‌الله یعقوبی تصریح کرد: درکانون‌های مساجد باید از کارهای سطحی پرهیز کرد و با طرح های بزرگ، زیر ساخت‌های فکری بچه ها را تقویت‌کرد.

 

وی اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا باورها، اعتقادات و اخلاق اسلامی در جامعه سایش پیدا کند و کانون‌های مساجد باید از این خطر پیشگیری کنند.کانون های مساجد باید هم رویش‌های انقلاب را صیانت کند و هم رویش‌های جدیدی را به وجود آورد و قانع به وضع موجود نباشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: کانون‌های مساجد باید استعدادهای ناشناخته را کشف کند و هر کسی را به واسطه استعدادش پرورش دهد.

 

 

پایان پیام/