تاریخ انتشار: 1397/12/21 13:53

پرورش هنرمند انقلابي از وظايف امروز كانون هاي مساجد است


حجت الاسلام رمضاني گفت: ما امروز وظيفه داريم در مجموعه مساجد هنرمندان انقلابي را پرورش دهيم و اگر ما بين خود، مسجد و هنر فاصله ايجاد كنيم، مساجد خالي از جوانان مي شود.
پرورش هنرمند انقلابي از وظايف امروز كانون هاي مساجد است

دسته بندی: اخبار /
به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور حجت الاسلام«علی رمضانی» در مراسم تقدیر از مربیان گروه سرود و فعالان کانون های مساجد شهرستان البرز که در دفتر امام جمعه الوند برگزار شد، بیان کرد: ما بر اساس افق 1414 که مقرر بود از ظرفیت هنر برای بچه های مسجدی بهره مند شویم از این رو سرود 40 هزار نفری در مجموعه کشور در روز 12 بهمن همزمان با سالروز ورود تاریخی امام به کشور اجرا شد.

حجت الاسلام رمضانی  اعلام کرد: در استان قزوین هم این برنامه به شکل زیبایی اجرا شد و نسل جدیدی که روزهای ابتدایی انقلاب را درک نکردند، همان حال و هوای دهه 50 برای آنها تداعی شد و از همه کسانی که در اجرای این برنامه همراهی داشتند، تشکر می کنیم.

وی تصریح کرد: ما امروز وظیفه داریم در مجموعه مساجد، هنرمندان انقلابی را پرورش دهیم و اگر ما بین خود، مسجد و هنر فاصله ایجاد کنیم، مسجد خالی از جوانان می شود، البته منظور از هنر، هنری است که تضاد با مسجد نداشته باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین تأکید کرد: اجرای سرود در 12 بهمن و برگزاری نقاشی آیات در کنار برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان از جمله اقداماتی است که در حوزه هنر در کانون های مساجد صورت گرفته است.

وی با اشاره به حضور کانون های مساجد در فضای مجازی اظهار کرد: فضای مجازی کتمان ناپذیر است و رهبری تأکید داشتند در این فضا ورود جدی داشته باشیم و در سال 97 در مجموعه کانون ها سامانه سجا طراحی شد و 2 میلیون و 100 هزار نفر از فعالان کانون ها در  این سامانه ثبت نام کردند.

حجت الاسلام رمضانی گفت: در استان قزوین هم 27 هزار و 536 نفر از فعالان کانونی در سامانه سجا ثبت نام کردند و با توجه به این سامانه، ما اطلاعات دقیقی از فعالان در کانون ها داریم و در گام دوم بارگذاری برنامه ها در این سامانه صورت می گیرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین یادآور شد: ان شاالله با توجه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب، فضای همدلی و امیدوارانه در جامعه شکل گیرد و اخلاق و سبک زندگی اسلامی را بیش از پیش با استفاده از ظرفیت مساجد در جامعه ترویج دهیم.   

گفتنی است در این مراسم از مربیان گروه سرود و فعالان کانون های شهرستان البرز تقدیر شد.

پایان پیام/