تاریخ انتشار: 1398/1/19 21:09

برگزاري جشنواره هنرهاي اسلامي در كانون هاي مساجد مازندران


حجت‌الاسلام عليخاني از برگزاري جشنواره هنرهاي اسلامي همزمان با ماه مبارك رمضان در كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان مازندران خبر داد و گفت: آئين افتتاحيه اين جشنواره‌ها در يكي ازكانون هاي مساجد مناطق سيل‌زده برگزار مي شود.
برگزاري جشنواره هنرهاي اسلامي در كانون هاي مساجد مازندران

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام«محمود علیخانی» در اولین نشست شورای اداری با همکاران دبیرخانه کانون‌های مساجد مازندران با موضوع برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری ویژه ماه مبارک رمضان، ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیز که با سیل روزهای پایانی سال 97 و سیل روزهای آغازین سال جدید دچار خسارت‌های مالی و جانی شدند، گفت: تلاش داریم از پنجم تا 15ماه رمضان جشنواره هنرهای اسلامی در مساجد استان برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه بایستی با برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب زمینه‌ساز حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان در مساجد باشیم، اظهار کرد: مقرر شده برنامه افتتاحیه و اختتامیه در یکی از کانون‌های فرهنگی هنری مناطق سیل‌زده استان برگزار شود.

 

سرپرست‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران با بیان اینکه تعدادی از مدیران و اعضای‌کانون‌های استان نیز در کنار مسئولین و گروه‌های جهادی به همنوعان خویش خدمت‌رسانی کردند، یادآورشد: فعالان مسجدی در همه عرصه ها پیشتاز هستند و در امداد و یاری آسیب‌دیدگان سیل نیز خوش درخشیدند.

 

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان برای ابراز همدردی و فرهنگ‌سازی در حوزه های مختلف نظیر «دوستی با طبیعت» و «حفظ محیط زیست» تلاش دارند جشنواره هایی در شهرستان‌های بابل، آمل، چالوس، نوشهر و محمودآباد و در رشته‌های نقاشی آیات، خوشنویسی، مناجات خوانی و تواشیح، شعر و سرود، تذهیب، آینه کاری، تئاتر و... برگزار کند. همزمان با برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره ها، نمایشگاهی از آثار هنرمندان مسجدی نیز برپا می شود.

 


پایان پیام/