تاریخ انتشار: 1398/1/21 16:20

برپايي جشن اعياد شعبانيه در بيش از ۴۰۰ كانون مساجد بوشهر


سرپرست دبيرخانه كانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان بوشهر گفت: ويژه برنامه جشن اعياد شعبانيه در بيش از ۴۰۰ كانون فرهنگي هنري مساجد استان بوشهر برگزار مي شود.
برپايي جشن اعياد شعبانيه در بيش از ۴۰۰ كانون مساجد بوشهر

دسته بندی: اخبار /

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، «علیرضا پولاد»، امروز چهارشنبه (۲۱ فروردین) در گفتگو با خبرگزاری شبستان در بوشهر، اظهار داشت: ماه شعبان دارای فضیلت بالایی و ماه بسیار شریفى است و منسوب است به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللَّه عَلیه وَ اله و آن حضرت این ماه را روزه مى داشت و وصل مى کرد به ماه رمضان و مى فرمود شعبان ماه من است هر که یک روز از ماه مرا روزه بدارد بهشت او را واجب شود.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به اینکه میلاد مبارک سومین امام معصوم شیعیان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سرور آزادگان جهان و میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) سمبل مقاومت و وفاداری در راه آرمان مقدس جهاد فی سبیل الله و میلاد مسعود زینت عبادت کنندگان و سرور نیایشگران حضرت زین العابدین (ع) و همچنین فرخنده‌ میلاد دوازدهمین پیشواى معصوم، حضرت حجة بن الحسن المهدى، امام عصر و زمان (عج) در این ماه می باشد، بیان کرد: بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد بوشهر ویژه برنامه جشن میلاد این عزیزان را در سراسر استان با شکوه هرچه تمام برگزار خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سیره و سبک زندگی ائمه اطهار(ع) بهترین الگو برای خانواده های ایرانی است، افزود: در مراسم جشن اعیاد شعبانیه با بیان و شرح سیره و سبک زندگی ائمه اطهار(ع) تلاش در جهت نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در بین مردم خواهیم داشت.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از مردمی ترین نهاد ها می باشد، تصریح کرد: بیش از 30 هزار عضو فعال در 403 کانون فرهنگی هنری مساجد بوشهر در حال فعالیت هستند.

پولاد با اشاره به نام گزاری سال 98 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید، اظهار داشت: در سال جاری در نظر داریم با شناسایی ظرفیت های موجود در شهرستان ها و با برگزاری دوره های خوداشتغالی ویژه فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای رونق تولید و ترویج کارگاه های خانگی و همچنین ایجاد شغل برای جوانان مسجدی تلاش کنیم.