تاریخ انتشار: 1398/1/21 15:50

جمع آ‌وري كمك هاي مردمي در ۲۴ كانون و مسجد گلستان


بيگي با اشاره به اينكه كمك هاي مردمي به مردم سيل زده در گلستان توسط ۲۴ كانون و مسجد اين استان، انجام مي شود، گفت: در كنار اين خدمت رساني ها براي كودكان و نوجوانان اين مناطق برنامه هاي نشاط آور فرهنگي نيز در نظرگرفته ايم.
جمع آ‌وري كمك هاي مردمي در ۲۴  كانون و مسجد گلستان

دسته بندی: اخبار /

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، «مهدی بیگی» با اشاره به میزان خسارت های وارد شده به تجهیزات کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان در مناطق سیل زده این استان گفت: طبق بر آوردهای صورت گرفته، حدود ۲۰۰ میلیون تومان به تجهیزاتی کانونی در مناطق سیل زده استان گلستان خسارت وارده شده که این تجهیزات شامل میز، کتاب، قفسه و رایانه است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان گلستان اظهار کرد:در منطقه آق قلا، گمیشان و خواجه نفس حدود ۵۶ کانون فرهنگی هنری فعالیت دارند که با گزارشات ارایه شده این خسارت ها به تجهیزات این کانون های فرهنگی هنری وارد شده است.

بیگی با اشاره به اینکه ۲۴ مسجد و کانون بحث کمک رسانی اعم از توزیع غذا برای مردم سیل زده این مناطق را بر عهده گرفتند، خاطر نشان کرد:برخی از اعضای کانون های مساجد استان گلستان هم به صورت جهادی و به منظور کمک رسانی به مردم به این مناطق اعزام شدند، اما در حال حاضر بخش اعظمی از کمک های کانون های مساجد در زمینه بحث جمع آوری کمک های مردمی است، تا از طریق نهادهای زیر ربط همچون هلال احمر کمک های جمع آوری شده در مساجد به مردم سیل زده ارسال شود.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان گلستان ادامه داد: در کنار جمع آوری کمک ها به سیل زدگان، بحث انگیزه سازی و مشاوره های آموزش های لازم به افراد سیل زده هم توسط تعدادی از کانون های فرهنگی هنری مساجد صورت گرفته است، ضمن اینکه در زمینه بحث آموزش جلوگیری از سیل و ویرانی هایی آن هم جلسات آموزشی برای سیل زدگان برگزار شد.

وی گفت: معتقدم،بعد از انجام برنامه های خدماتی به سیل زدگان و بعد از حضور آنها در منازلشان،باید برنامه ریزی بهتری برای انجام مشاوره و برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی برای کودکان و نوجوانان به منظور افزایش روحیه نشاط  آنان و عدم آسیب روحی بعد از وقوع سیل صورت گیرد.