تاریخ انتشار: 1398/1/20 17:38

شعبان؛ ماه آواي بال ملائك در كالبد زمين


شور و شعف مردم در برپايي مراسم اعياد شعبانيه و ولادت امام حسين(عليه‌السلام) حال و هواي معنوي به فضاي شهرها داده است، ماهي كه در آن مردم ارادت خود را به اهل بيت(عليه‌السلام) به خوبي نشان مي‌دهند.
شعبان؛ ماه آواي بال ملائك در كالبد زمين

دسته بندی: اخبار /

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، ماه شعبان، یکی از متبرکترین ماه‌های  قمری فرا رسیده، ماهی که در آن مردم جای جای ایران اسلامی جشن و سرور برپا می کنند.

میلاد اباعبدالله‌حسین(علیه‌السلام) آوای بال ملائک است که برای شادباش قدوم مبارک دُردانه‌ای نفیس، به حضور پیامبر می‌شتابند، سرای فاطمه و علی آکنده از رایحه بهشت گشته و بوسه‌های نبی‌خاتم است که بر سیمای نورانی و گلوی معطر حسین می‌شکفد و نوای ملکوتی پیامبر در تاریکنای عصرها گوشها را می‌نوازد: "حسینُ منی و أنا من حسین، أحب الله مَن أحب حُسینا..."(حسین از من است و من هم از حسینم هرکه حسین را دوست بدارد خداوند دوست او باد)

اشک و لبخند، بغض و شادی باهم در آمیخته است، «قدومش مبارک باد»،  وجود مبارکی پا به عرصه هستی نهاد که احیاگر و یاری‌گر دین رسول است؛ همو که با نثار خون حیات‌بخش خود شجره طیبه توحید را سیراب کرد و با اصلاح و ویرایش آن دگربار این درخت پر برگ و بار را به ثمر دهی رساند. 

نوری آسمانی که در کالبدی زمینی متجلی گشت، همان که زیارتش همسنگ زیارت پروردگار در عرش است، آری باران رحمت الهی است که بر همگان فرو می‌بارد و جانهای تشنه آزادگی، خیرخواهی و ایثار را سیراب می‌سازد و ضمیرهای دربند زر و زور دنیا را می‌رُوبد و می‌شوید.

رفتار و کردارش، انسان‌ساز است و نجات‌بخش آدمی از گرداب گمراهی و سرگردانی، حریم وجودش میعادگاه مردمانی است که برای احیای انسانیت، عهد و میثاقی دوباره بر می‌بندند و خود را مُهیای استقبال از موعود می‌سازند.

 

در این ایام علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت(علیه‌السلام)، همانند سنوات قبل به‌صورت خودجوش ضمن آذین‌بندی و چراغانی معابر و کوچه‌های شهر به برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی از مردم اقدام می کنند.

این روزها عاشقان اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام)، از خوشحالی سر از پا نمی‌شناسند و با لب خندان، روزهای مبارک شعبان را به یکدیگر تبریک می‌گویند و از خداوند منان خواستار بر آورده شدن حوائجشان را دارند.