تاریخ انتشار: 1398/2/21 18:20

همزمان با شروع ماه مبارك رمضان، «طرح بيوت قرآني» كليد خورد


كانون فرهنگي هنري شهيد شاكري همزمان با شروع ماه مبارك رمضان، «طرح بيوت قرآني» را در كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد جنوب فارس آغاز كرد.
همزمان با شروع ماه مبارك رمضان، «طرح بيوت قرآني» كليد خورد

دسته بندی: اخبار /

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، «محمدابراهیم اخوت» ‌گفت: این طرح توسط جوانان و نوجوانان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، در منازل علاقمندان و به صورت دوره‌ای برگزار و هر شب علاوه بر قرائت یک جزء از قرآن کریم، ترجمه و تفسیر آیات نیز گفته می‌شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس در این خصوص افزود: امام خامنه‌ای (مدظله) در دیدار اخیر خود در محفل انس با قرآن کریم بر ضرورت احیای دوره‌های خانگی قرآن کریم تاکید کردند و فرمودند: «یکی از کارهایی که خیلی مهم است این است که جلسات قرآن را زیاد کنیم. در گذشته، آن زمانی که ما بودیم در عرصه و می‌دیدیم، توجه قرآنی یک هزارم الان هم نبود، اما بعضی از عادت‌های خوب وجود داشت که یکی از آنها، همین «دوره‌های خانگی قرآن» بود.»

 

وی افزود: از این رو این دبیرخانه با بهره‌گیری از هیأت اندیشه‌ورز کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس و با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری، طرحی را با عنوان «بیوت قرآنی» تدوین و در اختیار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس قرار داده است.

 

طرح بیوت قرآنی در ماه مبارک رمضان هر شب با حضور اعضای کانون فرهنگی هنری در منزل یکی از اعضای کانون مذکور تشکیل و به جزء‌خوانی و تبیین مفاهیم قرآن کریم می‌پردازد و بعد از ماه مبارک نیز این طرح بصورت هفتگی ادامه می یابد.  

 

 

پایان پیام/م