تاریخ انتشار: 1398/2/21 16:26

فعالان كانون هاي مساجد مي توانند در تحقق رونق توليد موثر باشند


مدير ستاد كانونهاي فرهنگي هنري مساجد استان اردبيل، گفت: فعالان كانونهاي فرهنگي هنري مساجد مي توانند با ايجاد انگيزه و حركتهاي فرهنگي نقش اساسي در رونق توليد و تحقق منويات مقام معظم رهبري در خصوص شعار سال داشته باشند.
فعالان كانون هاي مساجد مي توانند در تحقق رونق توليد موثر باشند

دسته بندی: اخبار /

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، «نادر سقاء» گفت: فعالان کانونهای فرهنگی هنری مساجد می تواند با ایجاد انگیزه و حرکتهای فرهنگی نقش اساسی در رونق تولید و تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال داشته باشند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، تصریح کرد: ایجاد سامانه متمرکز شناسایی ظرفیت‌های تولید محور در کانونهای مساجد و معرفی تولیدات و محصولات مسجد محور به مردم و مراکز صنعتی می تواند دو رویکرد مهم در تحقق رونق تولید در ابعاد فرهنگی باشد.

 

این مقام مسئول، ادامه داد: بازدید از مراکز و کارخانجات صنعتی و فرهنگی و دیدار منتخبان کانون های مساجد با کارآفرینان موفق کشور نیز در تاثیرگذاری و تاثیرپذیری برای ایجاد چرخه تولید کمک شایانی می تواند داشته باشد.

 

سقاء، عنوان کرد: گفتمان و فرهنگ سازی خرید و حمایت از کالای ایرانی و پرهیز استفاده از کالاهای غیرایرانی به ویژه قاچاق توسط ائمه جماعت، مربیان و ... در مساجد و برگزاری کارگاه های آموزشی حمایت از کالای ایرانی با همکاری دستگاه‌های اجرایی همچون علوم پزشکی برای لوازم بهداشتی و آرایشی نیز  می‌تواند تاثیر فرهنگ‌سازی در تحقق رونق تولید داشته باشد.

 

وی افزود: مشارکت دادن گروه‌های صنعتی وکارخانجات موفق در برگزاری برنامه‌ها و معرفی محصولات و کالاهایشان و حمایت از کالای ایرانی در فضای مجازی نیز از دیگر فعالیت‌ها برای تحقق شعار سال می تواند باشد.

 

مدیر ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، خاطرنشان‌کرد: برپایی نمایشگاه‌های عرضه محصولات و تولیدات فعالان کانون‌های مساجد و خرید این محصولات جهت اهدا در جشنواره ها و مسابقات و ... می تواند یک فرهنگ سازی برای رونق تولید در سطح مساجد باشد.

 

سقاء با اشاره به اینکه این فعالیت‌ها می‌تواند در راستای تحقق رونق تولید موثر باشد، عنوان کرد: کارآفرینی فرهنگی یکی دیگر از رویکردهای مغفول در فعالیت‌های کانون‌های مساجد برای مشارکت در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی است که باید با ایجاد کارگاه‌های آموزشی این کمبود جبران شود.

 

پایان پیام/م