تاریخ انتشار: 1398/3/21 16:00

برنامه‌هاي دهه كرامت را دولتي نكنيم


برازش با اشاره به تلاش براي برگزاري هر چه بهتر جشن‌هاي دهه كرامت گفت: تلاش كنيم برنامه‌هاي اين دهه و نيز ساير مناسبت‌هاي ديني و ملي از سوي مردم اجرا شود و جنبه دولتي نيابد.
برنامه‌هاي دهه كرامت را دولتي نكنيم

دسته بندی: اخبار /

 

به‌گزارش‌ روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، «محمودرضا برازش» در رابطه با  فعالیت‌های بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه‌السلام) در حوزه اجرای برنامه‌های دهه کرامت، بیان کرد: این بنیاد ستاد محدودی است‌که وظیفه اش ایجاد هماهنگی در حوزه های مختلف از جمله دهه کرامت است و وارد فاز اجرا نمی شود.

 

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه‌السلام) افزود: نمی‌شود هم برنامه‌ریز، هم مجری و هم ناظر بود از این رو این بنیاد در حوزه اجرای برنامه‌های دهه کرامت و جشن‌ها و همایش‌های مرتبط با حضرت امام رضا(علیه‌السلام) هماهنگ کننده بخش های مختلف است.

 

وی تصریح کرد: بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه‌السلام) مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی را از طریق همکاری و هماهنگی با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها اجرا می کند. برای نمونه در آذربایجان غربی، جشنواره «شعر رضوی» به زبان ترکی و در خوزستان جشنواره «شعر رضوی» را به زبان عربی برگزار می‌کنیم.

 

برازش در ادامه بیان کرد: روند همکاری بنیاد با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در حوزه های تخصصی نیز وجود دارد برای نمونه جشنواره «دل نوشته و خاطره نویسی» با موضوع امام رضا(علیه‌السلام) را در استان مازندران برگزار می کنیم.

 

وی اضافه کرد: بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه‌السلام) با مجموعه ها و نهادهای فرهنگی و مردمی و همچنین با دانشگاه‌ها و مراکز علمی در سراسر کشور نیز همکاری دارد.

 

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) ادامه‌داد: این بنیاد، همکاری خوبی با شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در اجرای برنامه ها و جشن‌های این دهه در سراسر کشور دارد و در جلسات آن نیز شرکت می‌کند.

 

وی گفت: ما این امکان را نداریم که با تمام بخش ها و واحدهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور همکاری داشته باشیم بنابراین از طریق امضای تفاهم نامه های همکاری زمینه اجرای کار مشترک با دستگاه‌های مختلف را فراهم کرده‌ایم.

 

برازش تاکیدکرد: سعی کلی بر این است که هر دستگاهی بر اساس توان خود برای بزرگداشت برنامه های مختلف از جمله جشن‌های نیمه شعبان و سوگواری در ماه‌های محرم و صفر و پیاده‌روی اربعین فعالیت‌کند و در این مسیر با دستگاه های مختلف نیز همکاری داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم برنامه های دهه کرامت و سایر مناسبت های دینی و ملی از سوی مردم و با حضور آنها اجرا شود و جنبه دولتی نیابد و ما فقط در زمینه سازی و تعدیل این برنامه ها و فعالیت ها نقش آفرین باشیم.

 

 

پایان پیام/م