تاریخ انتشار: 1398/3/21 15:37

جشنواره سرود رضوي در استان مركزي برگزار مي شود


حجت‌الاسلام ذوالفقاري با اعلام برگزاري جشنواره استاني «سرود رضوي» و نيز ويژه‌برنامه روز دختر همزمان با دهه كرامت، گفت: برنامه‌هاي اوقات فراغت در بيش از ۳۰۰ كانون فرهنگي هنري استان مركزي برگزار مي شود.
جشنواره سرود رضوي در استان مركزي برگزار مي شود

دسته بندی: اخبار /

 

 

به‌گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، حجت‌الاسلام«مصطفی ذوالفقاری» از برگزاری جشنواره استانی «سرود رضوی» در استان مرکزی همزمان با دهه کرامت خبر داد و گفت: همزمان با جشن‌های دهه کرامت و ولادت امام رضا(علیه‌السلام) و حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) جشنواره سرود رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی روز 13 تیر در این استان برگزار می شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام برای شرکت در جشنواره سرود رضوی تا 30 خرداد ماه است، اظهار کرد: ایجاد رقابت سالم به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر فعالان سرود در حوزه معارف اسلامی، ترغیب و تشویق مربیان و هنرمندان فعال این عرصه برای تولید آثار فاخر سرود از اهداف برگزاری این جشنواره است که آثار مرتبط با امام رضا(علیه‌السلام) و حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) از امتیازات ویژه‌ای برخوردار هستند.

 

وی به برگزاری جشن ویژه دختران همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر اشاره کرد و گفت: این ویژه برنامه برای 500 نفر از دختران در پارک آلومنیوم اراک همراه با مسابقات ورزشی و جنگ شادی برگزار می شود که در کنار آن نمایشگاه تولیدات صنایع دستی و محصولات فرهنگی بانوان به نمایش گذاشته شده است.

 

حجت‌الاسلام ذوالفقاری با بیان اینکه برنامه‌های اوقات فراغت در  بیش از 300 کانون فرهنگی هنری استان مرکزی برگزار می‌شود، تاکید کرد: همزمان با اجرای برنامه های اوقات فراغت «هشت همایش در هشت هفته» برگزار می‌شود که بر اساس آن برنامه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و برنامه های شاد و نشاط آور برگزار می شود و شناسایی گروه های سرود مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان مرکزی خاطرنشان کرد: برنامه های اوقات فراغت در کانون‌های فرهنگی هنری استان در محورهای فضای مجازی، قرآنی، هنری، هنرهای تجسمی، فنی و حرفه‌ای و آموزشی برگزار می شود.

 

 

پایان پیام/م